Gizlilik Politikası

Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. , yatırımcılarımıza/müşterilerimize ait bilgilerin gizliliğini ve güvenliğini sağlama noktasında azami özen göstermektedir. Bu husus Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. nin bu konudaki hassasiyetinin gereği olmasının yanı sıra, kural koyucu ve düzenleyici kurumlar nezdinde kurumumuzun yasal bir yükümlülüğüdür. Yatırımcılarımıza ait bilgilerin korunması ve yasal mevzuata uygun davranma konusunda azami özen gösterilmesine dair yaklaşımımız çerçevesinde, tüm çalışanlarımızın bu konuda gereken hassasiyeti en yüksek düzeyde göstermesini sağlamak için, Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. mevzuatında bu hususta detaylı düzenlemelere gidilmekte, yürütülen her türlü uygulama ve süreçte yatırımcı/müşteri bilgilerinin korunması hususu önemle göz önünde bulundurulmaktadır.

Web sitemizin ziyaret edilmesi sırasında otomatik olan veya olmayan yöntemlerle kaydettiğimiz ve elektronik olarak bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz, öncelikle taleplerinizin yerine getirilmesini temin edebilmek, daha sonra ise Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak size daha iyi hizmet sunmak amacıyla kullanılacaktır. Ayrıca Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Gizlilik Politikası hükümleri doğrultusunda, kişisel verilerinizin korunması ve güvenliği ile ilgili gereken tüm özen gösterilmektedir.

Yatırımcılarımıza/müşterilerimize ait kişisel veriler dahil olmak üzere tüm bilgiler kendilerinin onayı olmaksızın, ilgili yasal mevzuat hükümlerinin öngördüğü biçimde bu bilgilere erişme yetkisi olan yasal kurumlar ve yetkililer hariç olmak üzere hiçbir şekil ve surette üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır.

Alternatif Menkul Yatırım Değerler A.Ş. destek hizmeti aldığı kuruluşların, Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarına azami özen göstermekte ve akit/sözleşmeler ile teminat altına alınmaktadır.

Bu doğrultuda, yatırımcı/ müşterilerimize ilişkin tüm bilgilerin yetkisiz erişimlerden, hatalı kullanım ve değişikliklerden, bozulma ve yok edilmekten korunması; bilginin gizliliğinin, bütünlüğünün ve kullanılabilirliğinin sağlanması temel yaklaşımımızdır.

Bu politikada yer verilen taahhütler bu web sitesinde ve Alternatif Menkul Yatırım Değerler A.Ş. nin diğer kanalları aracılığıyla paylaşılan bilgiler için geçerli olup bu sitede linki verilen web sitelerinde ve diğer web sitelerinde ziyaret edilen web sitelerinin gizlilik ilkeleri, etik ilkeleri ve kullanım şartları geçerli olup bu sitelerde uğranabilecek maddi/manevi kayıplardan Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

Şahsi bilgilerinizi (adres, telefon, faks, e-posta adresi vb.) Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile paylaşmanız halinde söz konusu bilgiler sadece talep ettiğiniz hizmetin sunulması, değişiklik, bilgilendirme, kullanım ve bakım hizmetleri ile sözleşmenin yenilenmesine ilişkin iletileri göndermek için kullanılacak ve yasal zorunluluklar veya izniniz haricinde kesinlikle 3. şahıs ve kurumlarla paylaşılmayacaktır. Onaylı veri tabanımızda yer almanız halinde ise, tarafınıza ürün ve hizmetlerimizle ilgili olarak tanıtım, pazarlama ve promosyon faaliyetleri yapılması için ileti gönderilebilecektir. Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından gönderilen iletileri almak istemiyorsanız, size sunulan reddetme hakkını kullanarak ilgili kanala ait listemizden çıkabilirsiniz.


Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.