Alternatif Trading System (ATS)

Alternatif Yatırım ATS yazılımı sayesinde profesyonel traderların hızına ve imkanlarına sahip olacaksınız. ATS yatırımcılara, Borsa İstanbul ve Pay Piyasası ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'ndaki işlemlerinizde yüksek emir gönderim hızıyla, fonsiyonel ekran dizaynlarıyla, dinamik piyasa koşullarında yeni fırsatlar ve avantajlar sunuyor.
Profesyonellerin, günümüz dinamik piyasalarında alım satım yaparken ihtiyaç duyacağı alternatifleri içinde barındıran ATS sayesinde birden fazla sayıda yatırım kararını aynı anda ve süratle uygulamanız mümkün oluyor.
Piyasadaki profesyonellerin alım - satım imkanlarına Alternatif Yatırım müşterileri ATS sayesinde ücret ödemeden sahip olacak. Alternatif Trading System'i bilgisayarınıza kurduktan sonra kullanmak için müşteri temsilcilerimizi 444 00 54 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

ATS Programını indirmek için tıklayınız.

Özellikle yeni gelişmekte olan türev piyasalar başta olmak üzere, hızla artan piyasa işlem hacimleri dolayısıyla, dinamik piyasa koşulları ve yüksek işlem hacimlerini destekleyecek alım-satım ekranlarının performansı gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Bu performans gerekliliklerini karşılamak adına gerçek zamanlı beslenen ve veri tabanı bağımsız bir platforma ihtiyaç vardır. ALTERNATİF TRADING SYSTEM projesi, bu temelden esinlenerek geliştirildi.

Varolan tüm veri tabanı uygulamaları durumunu korumadan, her seferinde tüm data ile beslenmektedir. ALTERNATİF TRADING SYSTEM projesinde ise istemci durumunu koruyan ve sadece değişim verileri ile beslenip yeni (güncel) duruma geçebilen bir yapıdadır. Verinin değişim sıklığı ile güncellenmesi arasındaki oran optimize edilmiş olur. Örneğin veri tabanı bağımlı sitemlerde üç bin adet emir varken bir emrin durumunun takip edilebilmesi için tüm liste yenilenmeli ve her tazelemede üç bin adet emir bilgisi transfer edilmelidir.

Oysa ALTERNATİF TRADING SYSTEM uygulamasında istemci durumunu koruduğundan, sadece değişen emir verileri alınır ve sistem kendini yeni duruma çeker. Bu da üç bin adet emir yerine birkaç emrin durum bilgisinin çekilmesi gibi bir orana tekabül etmektedir. Daha da detaylı olarak anlatmak gerekirse; normal bir veri tabanı uygulamasında her tazele butonuna basıldığında megabyte’lar seviyesinde data transfer edilirken, durumunu koruyan sistemlerde  bu veri kilobyte’lar seviyesini geçmemektedir. Ayrıca sürekli tazele tuşuna basma gereksinimi de ortadan kalkmaktadır. Bu da ağ maliyetlerini ve uygulama maliyetlerini etkileyen en önemli etkenlerdendir.

Tüm bu avantajlarının yanında sürükle bırak yönetimi ile emir iyileştirme emir düzeltme, yine tek bir tuş ile emir giriş, emir silme, aynı ekran üzerinde stok, pasif ortalama, gerçekleşen ortalama, anlık kar/zarar gibi bilgilerin sağlanması ALTERNATİF TRADING SYSTEM’in üst düzey müşteri memnuniyeti sağlayan özelliklerindendir.

ATS Programı Kullanım Kılavuzu

Alternatif Trading System (ATS) Kullanım Kılavuzu

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.