DirectFN iDeal Veri Terminali

İdeal Data Finansal Teknolojiler AŞ’nin konusunda  uzman yazılımcıları tarafından, en son teknolojiler kullanılarak geliştirilen Profesyonel Veri Terminali “iDeal” Türkiye ve Dünya Finans piyasalarından anlık veri ve haber yayınlarını, kapsamlı ve gelişmiş analizlerle destekleyerek yatırımcılara sunmaktadır. iDeal veri terminali, internet üzerinden, dünyanın her yerinden anlık veri takibinin yanı sıra yatırım hesabınıza da her an bağlı kalmanızı ve kolayca işlem yapmanızı sağlar. Yeni teknolojilerin tüm imkânlarının en geniş ölçüde kullanıldığı iDeal veri terminalinde binlerce enstrümanın verisi yer almaktadır.MultiThreadaltyapısı sayesinde, iDeal bilgisayardaki işlemcinin tüm çekirdeklerini aynı anda kullanabilmekte ve üst düzey bir performans sunmaktadır. Analiz ve modüller birbirinden ayrı işlemci çekirdeklerinde (ayrı thread’lerde) çalışmaktadır.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER 

 • Multi Thread Çalışma Yapısı: Programın kendisi, analizler, hesaplama ve raporlamalar veya alım/satım. Her biri bağımsız thread’lerde (işlemci çekirdeklerinde) çalışır ve üst düzey performans ve hız sağlar.
 • Multi Thread Çalışma Yapısı: Programın kendisi, analizler, hesaplama ve raporlamalar veya alım/satım. Her biri bağımsız thread’lerde (işlemci çekirdeklerinde) çalışır ve üst düzey performans ve hız sağlar.
 • Entegre Portföy Modülü: iDeal kullanıcıları istedikleri kadar hesap üzerinden anlık alım/satım yapabilirler.
 • Gelişmiş Sistem Tester ve Indicator Builder: iDeal Veri Terminali, muadillerine göre benzersiz bir sistem tester & indicator builder modülünü kullanıcılarına ücretsiz sunmaktadır. Bu modül ile, ideal içerisinde yer alan TÜM yüzeysel ve grafik verilerine erişim imkanı veren fonksiyonlarla yaratacağınız sistem/algo veya indikatör formüllerinin sınırı hayal gücünüze kalmış. .NET yazılım diline yatkın herkes, iDeal içinde neredeyse bir alt program yazabilecek kadar çok veriye, fonksiyona ve imkana sahiptir.
 • Algo Trade: iDeal kullanıcılarına Algo Trade imkanı da ücretsiz olarak sunulmaktadır. Otomatik al/sat fonksiyonları, sistemlerin formülleri içine algo formüllerinin de ilave edilebilmesi, Yazılan sistemlerin ve algoların şifrelenebilmesi, sistem ve algoların kullanıcı adına göre yazan kişi tarafından lisanslamasının yapılabilmesi mümkündür.
 • Kendi Endeksini Yaratma: iDeal Kullanıcıları, ağırlıklarını kendilerinin belirleyeceği kodlardan kendi endeks veya sepetlerini yaratabilirler. Üstelik eklenen kodların tarihsel verileri zaten sistemde olduğu için, tanımlanan ağırlık oranlarıyla hesaplanarak yaratılan endeks veya sepetin de anında tarihsel grafiği elde edilir ve sürekli güncellenir. Ağırlıklar değiştirilir, endeks/sepet içeriğindeki kodlar eklenir/çıkarılırsa yaratılan endeksin değeri ve tarihsel verisi de anında değişir.
 • Hücresel Formül Penceresi: Her bir hücresine iDeal içerisindeki verilerin (her kodun) yüzeysel verileri kullanılabilir, sabit değerler veya aynı pencerenin bir başka hücresindeki veri (ki bu hücre de bir formül olabilir) kullanılabilir. Sayfaya kaydedilebilir.
 • Multi Derinlik: Tek bir taşınabilir pencere içinde yüzlerce derinlik penceresi açılabilir. Birden fazla multiderinlik penceresi açılabilir. Taşınabilir, sayfaya kaydedilebilir, ekran dışına çıkarılabilir. • Multi Grafik: Aynı pencere üzerinde tek veya çoklu sembol grafiği ile çalışılabilir. Muadillerinden farklı olarak, atılı her bir grafik ayrı ayrı incelenebilir, tek tuşla “multi” moda geçilip, sonra tekrar “single” moda geçilebilir. Atılı tüm grafiklerin ortalamaları çizdirilebilir.
 • Kapsamlı Sembol Arama: 10.000 den fazla koda kolay erişim imkanı sunan, üç ayrı filtreyle kullanılan sembol arama filtresi ile kod ezberlemeye gerek kalmaz. Otomatik Veri Tamamlama: iDeal kullanıcıları programa bağlandıkları anda sayfalarındaki tüm kod ve piyasalara ait verileri sunucudan anında alır. Fiyatların tamamlanması için beklemeleri gerekmez. Grafik ve Haberleri kendileri bir talepte bulunmadan otomatik olarak tamamlanır.
 • Media Player: iDeal kullanıcıları Piyasa verilerini takip ederken, analiz yaparken, alım/satım yaparken ülke ve dünya gündemini medyadan takip etmekten uzak kalmaz. Entegre Media Player ile TV kanallarını canlı takip edebilir, modüle kendi TV Kanallarını ekleyebilirler.
 • Messenger: iDeal Messenger uygulaması, ideal kullanıcılarının kendi aralarında anlık sohbet edebilmeleri imkanını sunar. Kişi listesi, gelen mesajlar için onaylılar listesi, toplu mesaj gönderimi gibi özellikleri sunmaktadır. Örneğin kurumlar, kullanıcılara bu modül üzerinden toplu mesaj yolu ile bilgi/yorum aktarabilirler.
 • Kullanıcı Sembol Listeleri: Her iDeal kullanıcısı, kendi sembol listelerini hazırlayıp kaydedebilir. Farklı borsa ve piyasalardan da oluşabilecek bu sembol listeleri hızlıca sayfaya, yükselen düşen tablosuna atmak, multi derinlik penceresine, performans analizine vs tek tuşla aktarılır. Sınırsız sayıda sembol listesi tanımlanabilir.
 • Paternler & Esneklik: iDeal programı kullanıcılarına esnekliğin sınırı olarak onların hayal gücünü koydu. Renkler, yazılar, ikonlar, analiz sayfaları, kısacası herşey kullanııcnın kendi zevklerine bırakıldı. Sınırsız default kayıt imkanı ile aynı pencerenin pek çok farkı şeklini kaydedip saklayabilir, aynı anda açık tüm pencerelerde bu kayıtlarınızı uygulatabilirsiniz. Hem de hiçbirini kapatıp yeniden açmanıza gerek olmadan.

Dokümanlar

İDeal Kurulum Dosyası Linki

Sistem Tester Klavuz

Algo Trade Klavuz

Detaylı Video

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.