BIST Hisse Senetleri

Borsa İstanbul A.Ş. de gerçekleştirebilecek işlemler hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Borsa İstanbul Ürünleri

Borsa İstanbul A.Ş. Hisse Senetleri.

Hisse Senedi Alım Satım Aracılığı

Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası’nda farklı sektörlerden şirketlerin Pay, rüçhan hakkı kuponları, borsa yatırım fonları ve varantlar işlem görmektedir. Alternatif Yatırım yerli ve yabancı yatırımcılar için likit, şeffaf ve güvenli yatırım ortamı sağlamaktadır. Uygun komisyon oranları, kullanımı kolay elektronik platformlarımız, şubelerimiz ve çağrı merkezimiz sayesinde Borsa İstanbul A.Ş. hisse senedi işlemlerinizi Alternatif Yatırım güvencesiyle gerçekleştirebileceksiniz.


İlgili Dosya ve Linkler

Hisse Senetleri ile ilgili detaylı bilgiler, Kaynak BİST.

Hisse Senedi ile ilgili detaylı bilgiler, Kaynak SPK

Borsa İstanbul Hisse Senetleri Piyasası Seans Saatleri

İşlem Gören Şirketler ile İlgili Bilgiler

Kredili Hisse Senetleri İşlemleri

Yatırım portföyünüzdeki menkul kıymetlerin teminat olarak kabul edilmesi esası ile portföyünüzde nakit olmasa da Alternatif Yatırım'dan kredi kullanarak, hisse senedi alımı yapabilir, portföyünüze ilave güç katabilirsiniz.

Alternatif Yatırım'ın rekabetçi ve uygun kredi faiz oranları, geniş kapsamlı menkul kıymet teminat listesi, tüm işlem platformlarından kredili hisse senedi işlemlerini gerçekleştirebilme imkanı ile artık hisse senetleri için kredi kullanmak çok kolay olacak.

Açığa Satış İşlemleri

Hisse senetlerinin fiyatlarındaki yükselişlerden kazanç sağlanılabildiği gibi fiyatlardaki düşüşleri ön görerek de kazanç sağlamak mümkündür. Portföyünüzde olmayan hisse senetlerinde de SPK düzenlemeleri çerçevesinde Alternatif Yatırım güvencesi ile satış yapabilir, fiyatlardaki gerilemelerden de kazanç sağlayabilirsiniz.

Ödünç İşlemler

Yatırım portföyünüzde bulunan hisse senetlerini istediğiniz vadede Alternatif Yatırım güvencesi ile ödünç vererek, ödünç verdiğiniz hisse senetleriniz üzerinden ilgili vade de faiz getirisi elde etmeniz mümkündür. Bu şekilde uzun vadeli veya belirli bir vadede satmayı düşünmediğiniz hisse senetlerini değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Borsa İstanbul A.Ş. Yıldız Pazar ve Ana Pazar'da işlem gören A grubu Pay Senetleri, ve Borsa Yatırım Fonları Katılma Belgelerinin işlemlere konu olduğu ÖPSP'de en uzunu 1 yıl olmak üzere 13 farklı ve standart vade seçeneği bulunmakla beraber işlemler, aynı gün ve 2 iş günü valörlü olarak gerçekleştirilmektedir.

İlgili Dosya ve Linkler

Ödünç Pay Senedi Piyasası, Kaynak Alternatif Yatırım, Yatırımcı Okulu

Ödünç Pay Senedi Piyasası, Kaynak Takasbank

Pay Piyasası

Borsa İstanbul A.Ş. Hisse Senetleri Piyasası Verileri

Alternatif Bank Mobil’i
Hemen İndirin

Cep telefonu numaranızı yazın, Alternatif Bank Mobil uygulaması bir SMS ile cebinize gelsin.